ZO ČSOP Bílé Karpaty
Český svaz ochránců přírody, základní organizace 58/06 Bílé Karpaty
Dnes je pátek 27. 5. 2016, svátek má Valdemar.

Aktuality

Od 8. do 12.8.2016 se koná Příměstský tábor Karpaťáček.

19. března se koná Jarní řez ovocných dřevin.

Nová kolekce triček.

Nová nákupní taška.

V říjnu vyšlo nové číslo časopisu 2/2015. 2/2015

Vyzkoušejte náš nový E-shop.

V prosinci 2014 vyšel dotisk velmi úspěšné knihy Ovoce Bílých Karpat. Ovoce Bílých Karpat

Sbírka "Přispějte k obnově luk v Pomoraví!" v rámci kampaně Místo pro přírodu právě probíhá. Bližší inforamce o sbírce na www.obnovaluk.cz.

Anketa

Čtete časopis
Bílé-Biele Karpaty?

Ano (63.6%)
pruh
Ne (16.8%)
pruh
Neznám ho (19.6%)
pruh

Celkem hlasů: 546


Logo Blíž přírodě

Facebook

GIVT

net4gas-maluj

net4gas-setkani

O naší organizaci

Činnost

Činnost ZO ČSOP Bílé Karpaty je velmi pestrá - od odborných botanických a zoologických průzkumů, sledování rozdílného vlivu obhospodařování na luční porosty, zpracování plánů péče maloplošných zvláště chráněných území až po populárně naučnou činnost formou výstav, přednášek, informačních panelů a exkurzí.

Naše pracoviště

Spolupráce

Většina akcí probíhá v úzké spolupráci se Správou CHKO Bílé Karpaty a Vzdělávacím a informačním střediskem (VIS) Bílé Karpaty - ZO ČSOP Bílé Karpaty je jedním ze tří zakladatelů této obecně prospěšné společnosti. Na řešení projektů se však podílí i řada dalších subjektů - od univerzit a vědeckých ústavů po orgány státní správy i místní samosprávy.

Účast v dalších organizacích

ZO ČSOP Bílé Karpaty spolu s Městem Veselí nad Moravou a Správou Chráněných krajinných oblastí ČR (nyní Agentura ochrany přírody a krajiny ČR) založila v roce 1997 obecně prospěšnou společnost Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty, o.p.s. se sídlem ve Veselí nad Moravou.

ZO ČSOP Bílé Karpaty je jedním ze sedmi členů spolku Občanské sdružení Tradice Bílých Karpat se sídlem v Hostětíně, jejímž zakládajícím členem jsme od roku 1998. V roce 2010 byl podíl Občanského sdružení Tradice Bílých Karpat převeden do společnosti s ručením omezeným s názvem Tradice Bílých Karpat s.r.o.

Od roku 2011 je ZO ČSOP Bílé Karpaty vlastníkem obchodního podílu ve společnosti Moštárna Hostětín s.r.o. (dříve: Tradice Bílých Karpat, s.r.o) se sídlem v Hostětíně.

Veřejný rejstřík

ZO ČSOP Bílé Karpaty byla založena začátkem 80. let dvacátého století. Jako občanské sdružení Český svaz ochránců přírody 58/06 základní organizace Bílé Karpaty byla zaregistrována dne 1.12. 1991 při ÚVR ČSOP s registrací u Ministerstva vnitra ČR.

Se vznikem nového občanského zákoníku jsme od 1.1.2014 zapsáni pod názvem ZO ČSOP Bílé Karpaty ve spolkovém rejstříku pod číslem L 49245 u Městského soudu v Praze jako pobočný spolek Českého svazu ochránců přírody.

Projekty

K dlouhodobě řešeným projektům patří Záchrana krajových odrůd ovocných dřevin, Obnova druhově bohatých luk, Pozemkový spolek Čertoryje, Zoologický a botanický průzkum vybraných lokalit Bílých Karpat a vydávání časopisu Bílé – Biele Karpaty.

© 2016 ZO ČSOP Bílé Karpaty | Vytisknout | Nahoru